Autor Téma: Aktivace RAD Studio X5 a vytvoření obrázkového kalendáře  (Přečteno 534 krát)

Offline karkojk

• Nováček
  • *
    • Verze Delphi: RAD Studio X5
Ahoj,
mám RAD Studio X5, nedaří se mně aktivace na novém PC a prý nemám už nárok na technickou podporu.
Dá se někde něco zkopírovat z původního počítače? Možná bych to našel na záloze image disku.
Nebo je nějaká neautomatizovaná podpora, která to nefiltruje?

Ještě dotaz na tip/ukázku, ze které bych mohl vycházet.
Chtěl bych si udělat kalendář s obrázky, které by se daly přetahovat mezi dny, pokud jich bude více v jednom dni, tak klinknutím na ten den je dokola měnit v boxu toho dne.
Práci s grafikou jsem v Delphi také ještě nezkoušel, tj. úprava/ořez/velikost obrázků.

Programování pro radost, prý to bystří mysl ;-)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Aktivace RAD Studio X5 a vytvoření obrázkového kalendáře
« Odpověď #1 kdy: 06-05-2021, 07:14:22 »
Excellent
Rated 1 time
Ahoj,
mám RAD Studio X5, nedaří se mně aktivace na novém PC a prý nemám už nárok na technickou podporu.
Dá se někde něco zkopírovat z původního počítače? Možná bych to našel na záloze image disku.
Nebo je nějaká neautomatizovaná podpora, která to nefiltruje?

Aktivace je mimo jine vazana na nazev pocitace, jinak zkus napsat na embt(at)embt.cz
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline karkojk

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 06-05-2021, 08:26:35 »
Děkuji, počkám do konce týdne, zda ještě přijde odpověď na jeden z mailů.
Mě tam vrtají hlavou ty počty aktivací, měl jsem jich tam kdysi pět, tolikrát jsem to snad ani neaktivoval, únik vylučuji.
Teď potřetí se k aktivaci dobývám, jak do „pevnosti".
Kluci na embt jsou fajn, vždy je u toho něco navíc ;).
« Poslední změna: 06-05-2021, 08:33:27 od karkojk »

Offline karkojk

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 28-05-2021, 08:36:00 »
Tak aktivace se už povedla, snad už budu mít klid, dal jsem to na VirtualBox okopírováním původního disku.

Rovnám teď data na PC a k tomu „mraky" grafik a fotografií. Dělám náhledy přes photoshop/akce, ale není to úplně ono, musím něco dotáhnout ručně.
Neměli byste tip/tutoriál, na Delphi X5, práce s obrázky.

Jde formát o jpg/png (kdyby byly i PSD/tiff ad. nevadí;-), načíst obrázek -> zmenšit/možný výřez/více druhů velikostí najednou/zobrazit -> uložit na různá/nastavená místa jpg/png.

S obrázky jsem zatím nic nezkoušel, tak budu rád za nasměrování/tip, jak s tím začít. Na google jsem toho zatím moc nenašel, ale budu hledat dál.

Offline František

• Guru
    • Verze Delphi: primárne v XE5, občas 10.2.3 comunity
« Odpověď #4 kdy: 29-05-2021, 19:34:49 »
Excellent
Rated 1 time
toto je uz do ineho vlakna
ale skus PhotoScape

Offline karkojk

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 09-06-2021, 21:01:23 »
Díky za nasměrování, mně jde spíše o automatizaci, např. kliknutím přes pravé tlačítko na obrázek v menu vybrat/spustit nějaký proces.
Ten by obrázek převedl do potřebných velikostí/formátů/názvů a uložil do různých míst.
Úpravy obrázků ap. to mám v jiných aplikacích v pohodě, jen je to někdy nádeničina ;-). Na to by pak navazovalo další, rád poznávám a ulehčuji si práci  :). Vždy jsem si naprogramoval, co jsem potřeboval, dříve spíše přes databáze, ale i to je teď bída, už to tak nepálí, tak vítám praktické ukázky, ze kterých se odpíchnu. 

Offline František

• Guru
    • Verze Delphi: primárne v XE5, občas 10.2.3 comunity
« Odpověď #6 kdy: 18-06-2021, 19:49:33 »
... mně jde spíše o automatizaci, např. kliknutím přes pravé tlačítko na obrázek v menu vybrat/spustit nějaký proces.

ešte raz

to presne robí PhotoScape

Offline karkojk

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 23-06-2021, 17:21:52 »
Ahoj Františku,
díky za odkaz, program je to pěkný, má tam hodně zajímavého, co jiné nemají, možná že jej využiji, koláže jsou v tom pohodové;-). Mám jich více placených a toto tak pohodově neumí. ;-)
Převod obrázků umím přes Photoshop a jeho akce, také to jde hromadně, různé formáty atd.
Tady mně spíše šlo o vytvoření více velikostí/formátů z jednoho obrázku a automatické uložení do různých složek.
Tj. uložení obrázku do složky s velkými daty/původní a pak náhledové a i ikony .ico a to do jiných/různých adresářů s provázáním/odkazy na původní data.
Ještě jednou děkuji, každá inspirace je fajn.
« Poslední změna: 23-06-2021, 17:41:01 od karkojk »