Delphi > Obecné

Delphi 10.4.2

(1/2) > >>

PavelShanel:
Tak a nastalo to co se stát nemělo :( a mrzí mě to víc než si myslíte. Programuji v Delphi už skoro třicet let, začínal jsem v D1, pak delší dobu v D3 a vůbec nejdéle v D7 (dle mého názoru nejlepší...nejstabilnější Delphi co kdy byly). Nějaké drobnosti jsem dělal i v XE5 a XE8. V nedávné době nucen nástupem Windows 10 jsem přešel na D10, nejdříve Berlín, Tokyo no a teď Sydney ve verzi 10.4.2. Už v něm pracuju asi tři týdny a musím říci že přechodu na tuto verzi začínám litovat. Musím konstatovat že tolik problémů a takovou nestabilitu jsem u žádné předchozí verze Delphi nezaznamenal a naštěstí nezažil. V podstatě na co šahnu to nefunguje. Naposledy jsem více než rok pracoval s verzí 10.3.3 a v podstatě s naprostou spokojeností ale to co přinesla verze 10.4.2, to je naprostá katastrofa. Můj projekt je asi pravděpodobně větší i když se mi nezdá, kompilátor i po nainstalování aktualizací (a nejsem si jistý jestli po jejich instalaci není situace ještě horší) hlásí neustále internal errory a pokaždé s jiným kódem, pomůže jen projekt zavřít a znovu otevřít, pak asi dvě až tři kompilace projdou a následují opět internal errory. Navíc, což si myslím je naprostý úlet, zrušili vývojáři delphi plovoucí designer což značně komplikuje práci (po dlouhém bádání jsem přišel na dost složitý postup jak to obejít ale je to dost složité). No a proč to tu píšu?, asi proto aby ti co mají jakoukoliv starší verzi a pokukujou po 10.4.2, tak aby na to rychle zapomněli a počkali na některou z dalších verzí která se snad podaří více... z té poslední jsem velice zklamán...

Stanislav Hruška:
Máš nainštalované všetky tri záplaty? Posledná rieši práve tú pamäť. Podľa reakcií nie celkom úspešne.

vandrovnik:
Já vídám nesmyslné interní chyby jen v případě, že měním interface část nějaké unity - v tom případě mi ale zatím vždy pomůže rebuild celého projektu. .dcu dávám na ramdisk, takže se vypnutím mažou - mám pak jistotu, že se někde netoulají nějaké staré verze (a také je to rychlé a šetřím ssd).

vandrovnik:
Asi bych pro jistotu zkusil spustit memtest; podle toho, co jsem kde četl, po instalaci těch 3 patchů by tyhle problémy už (běžně) nastávat neměly.

Radek Červinka:
Jake presne internal errory? Napis prosim cislo chyby

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi