Autor Téma: Synapse a OpenSSL 1.1.1  (Přečteno 203 krát)

Offline geby

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 7, 2007, XE2, 10.2
    • Synapse
Synapse a OpenSSL 1.1.1
« kdy: 20-05-2021, 11:07:54 »
Excellent
Rated 3 times
Ačkoliv Synapse už njakou tak nějak fungovala i s OpenSSL 1.1.0 a 1.1.1, pokud se ty DLL knihovny správně pojmenovaly, pořád tam ale byly drobnosti co nechodily.

Když si ale stáhnete nové Openssl knihovny pro windows, třeba z http://wiki.overbyte.eu/wiki/index.php/ICS_Download zjistíte, ze maji jiný systém pojmenovávání. A protoze v těchto verzich je už mnoho API zastaralých a naopak kus API nových, rozhodl jsem se v Synapsi udělat nový SSL plugin.

A tak jsem se včera hecnul, a vyrobil plugin ssl_openssl11. Ten se vůbec nebude pokoušet pracovat se starými  (a tudíž i děravými) verzemi OpenSSL, vyžaduje verzi 1.1.*. Když mu předhodíte správné knihovny, stačí ve zdrojáku upravit název pluginu v uses a mělo by vše chodit.

Pochopitelně doporučuji použít nejnovější verzi 1.1.1, s ní bude k dispozici protokol TLS 1.0, 1.1, 1.2 a také TLS1.3.

Nebylo v mých silách od včerejska všechno vyzkoušet, takže když narazíte na problém, nebojte se ozvat.

A pro pořádek, Synapse roste na: https://sourceforge.net/p/synalist/code/HEAD/tree/trunk/

Offline raul

• Hrdina
    • Verze Delphi: FPC :D
Re:Synapse a OpenSSL 1.1.1
« Odpověď #1 kdy: 21-05-2021, 09:14:59 »
Diky geby ! Prilezitostne zahrnu do testu.
Lazarus 1.6.3:), FPC, Intel/Arm, Windows/Linux

Offline Jan Fiala

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 10.4.1
    • PSPad editor
Re:Synapse a OpenSSL 1.1.1
« Odpověď #2 kdy: 21-05-2021, 11:19:42 »
Porovnával jsem to s nějakou prastarou verzí, kterou používám
SynaCode.pas, řádek 87
mezi URLSpecialChar mám i znak '~'

SSL_OpenSSL_Lib.pas
na konci inicializujes v initialization SSL interface, ale to zdržuje start programu.
Já to vyhodil a provádím inicializaci v kódu ručně až když to potřebuju - třeba před prvním požadavku na připojení. Ale to je na zvážení, každého a na pohodlnosti.

Pak mám dost změn v FTPSend.pas, kde jsem se potýkal s parsováním LIST u různých FTP serverů, mám tam dodělané MLSD.
Pokud bys měl zájem, pošlu.

Jinak jsem zkusil přepojit na novou verzi Open SSL knihoven 1.1.1k a vypadá to, že vše chodí jak má
« Poslední změna: 21-05-2021, 11:49:29 od Jan Fiala »