Autor Téma: RAD & Installer  (Přečteno 1251 krát)

Offline Jirka

• Hrdina
    • Verze Delphi: XE2
Re:RAD & Installer
« Odpověď #30 kdy: 15-06-2021, 18:54:14 »
Zalezi, jak mas tu betu zakodovanou a v cem se lisi. My treba pouzivali pro Free/Trial/Registered a ruzne customizace ruzne sady souboru, takze pak takovy script vypada treba takle:
....
kde _f_ vyjadrovalo free, _t_ trial, _r_ registered, _00_ neutralni customizaci, XX_X_ soubor pro vsechny typy vsech aplikaci z rodiny, XX_F_ pro vsechny free varianty vsech aplikaci v rodine atd.

To by bylo hodně sofistikované řešení na to abych jednou za 14 dní změnil 2 cifry .

Řekl bych že je to spíše určené pro ty "Enterprise" aplikace  ...
Jen doufám že se toho nechytne Stano ...  :)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
« Odpověď #31 kdy: 15-06-2021, 19:05:18 »
Citace
Jen doufám že se toho nechytne Stano ... 
Ak k tomu dôjde, tak budem mať len demo o ostrú verziu. Určite si to nebudem miešať dokopy. Pri deme nie je potreba aktualizácie!
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline František

• Guru
    • Verze Delphi: primárne v XE5, občas 10.2.3 comunity
Re:RAD
« Odpověď #32 kdy: 17-06-2021, 07:08:05 »
ja k innosetup používam ešte nadstavbu ISTool https://sourceforge.net/projects/istool/

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + Delphi 10.4 professional
« Odpověď #33 kdy: 17-06-2021, 11:48:49 »
IS Studio sa mne ako laikovi páči viac. A to pre skutočnosť, že mi vygeneruje základný skript.
Podľa rýchleho pozretia predpokladám, že ich funkčnosť je viac menej rovnaká. Ak to niekto porovnával, tak by som si rád prečítal jeho postrehy.
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline Jirka

• Hrdina
    • Verze Delphi: XE2
Re:RAD
« Odpověď #34 kdy: 17-06-2021, 17:21:33 »
ja k innosetup používam ešte nadstavbu ISTool https://sourceforge.net/projects/istool/
Tu jsem používal dříve, ale nepřišel jsem na způsob jak tam digitálně podepisovat aplikace a přešel Inno Script Studio. 
Co si vzpomínám tak mi přišlo ovládání o něco jednodušší v IsToolu ..

Offline Jan Fiala

• Plnoletý
    • Verze Delphi: 10.4.1
    • PSPad editor
« Odpověď #35 kdy: 18-06-2021, 10:53:12 »
Inno Setup samotný umí podepisovat installer a uninstaller - nastavuje se přímo v Inno setup.
Podepisování vlastních aplikací řeším v nástroji nad tím, protože generuju několik instalátorů a balíků z jedněch zdrojů, takže by se mi podepisovaly EXE zbytečně několikrát.
Nástroj mi podepíše přes obyčejný BAT exe soubory, vygeneruje nové jazykové soubory (doplní chybějící řetězce), vygeneruje ZIPy pro portable verzi a pak spustí 4x Inno setup se skriptem jako parametr a udělá 4 instalátory.

Na podepsání EXE stačí zavolat:
Kód: Delphi [Vybrat]
  1. "cesta\signtool.exe" sign /f "cesta\certifikat.pfx" /p heslo_k_certifikatu /tr http://timestamp.digicert.com /v "exe_ktery_podepisuju"