Autor Téma: Preklad WEB strany  (Přečteno 215 krát)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
    • Verze Delphi: W10 + D11
Preklad WEB strany
« kdy: 17-07-2021, 10:31:38 »
https://www.eurekalog.com/help/eurekalog/
Používam prehliadač Brave. Mám nainštalovaný doplnok na preklad - Google. Problém je v tom, že mi nepreloží niektoré stránky. Týka sa to aj tejto. Vždy musím vybrať text a ten mi už preloží. Veľmi nepraktické :'(
.
Skúšam Edge. Ak odhliadneme od skutočnosti, že neviem pochopiť jeho filozofiu ::) , tak si s prekladom strany poradí.
Ale ak vyberiem nejakú inú položku v návode, tak nová zobrazená strana nie je preložená. Čo by nevadilo, ale v popup menu je položka "preložiť stranu" neprístupná. A som v pr... :-\ . Tu mi tiež vadí, že mi po nabehnutí kurzorom na text nezobrazí originál. Ale čo by som už len chcel od MS :)  Niečo za niečo.
Dá sa stým niečo urobiť?
.
Alebo existuje iný prehliadač, ktorý by preložil všetky strany?
W10 64b, Delphi 10.4, FireBird 3.05
Expert na kladenie nejasne formulovaných otázok.

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
Re:Preklad WEB strany
« Odpověď #1 kdy: 17-07-2021, 11:03:39 »
Alebo existuje iný prehliadač, ktorý by preložil všetky strany?
Ja tedy preklady nepouzivam, ale pro vyvoj webovych aplikaci pouzivam primarne prohlizec Google Chrome, ktery preklady podporuje.

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #2 kdy: 17-07-2021, 12:40:21 »
Ono to vyzerá na HTML a to Google nezvláda.
Stačí si vyskúšať stránku na ktorú som dal odkaz. Nepreloží ju (v celku). Text vybraný po častiach preloží.

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #3 kdy: 17-07-2021, 13:49:46 »
Ono to vyzerá na HTML a to Google nezvláda.
Vsechno na webu je HTML... Ale ten web je nejak zkrypleny, napr. nema definovany jazyk, ale i kdyz Chrome rucne reknu, ze je to anglictina, tak to stejne nepreklada, cert vi, jedu pryc a nechce se mi nad tim badat.

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #4 kdy: 17-07-2021, 13:52:44 »
Uz mi to preklada: musel jsem mu rict, ze je to v angllictine, zatrhnul jsem mu, ze ma anglictinu vzdycky prekladat, vybral page Home, tu to prelozilo a pak dalsi proklikani pres dalsi taby uz to prekladalo (reload stranky nepomahalo - oni tam maji navic nejaky vendor specific frame, u ktereho je varovani, ze je depreciated)

Offline Stanislav Hruška

• Padawan
« Odpověď #5 kdy: 17-07-2021, 15:00:44 »
Uz mi to preklada: musel jsem mu rict, ze je to v angllictine, zatrhnul jsem mu, ze ma anglictinu vzdycky prekladat, vybral page Home, tu to prelozilo a pak dalsi proklikani pres dalsi taby uz to prekladalo (reload stranky nepomahalo - oni tam maji navic nejaky vendor specific frame, u ktereho je varovani, ze je depreciated)
Takýchto stránok je viac. Napr. podpora TMS,FireBird. Všetky pre mňa zaujímavé stránky.
Skúšal som rôzne prekladače v rôznych prehliadačoch. Bez úspechu. Ak doplnok používa Google translator, tak väčšinou kričí, že sa nevie dostať na https://www.eurekalog.com/help/eurekalog/
.
Možno Ti ušlo, ale Edge preloží všetko. Za to má pochvalu. Ak v zmením v helpe kapitolu, tak sa stránka (pravá časť) zobrazí v angličtine. Problém je, že položka "preložiť" v poupmenu je neprístupná :'(
.
Toto som skúšal:
  • ChromeSetup.exe
  • OperaSetup.exe
  • Vivaldi.4.0.2312.41.x64.exe
  • yandex-browser-21-6-0.exe
  • FireFox
Napísal som na podporu MS. Uvidím aký bude výsledok.
Edit:
  Edge má ešte jeden dosť závažný nedostatok. Pri umiestnení kurzoru na preložený text neukáže originál. To je nutné pri nedokonalom/skomolenom preklade.
« Poslední změna: 17-07-2021, 15:03:32 od Stanislav Hruška »

Offline pf1957

• Padawan
« Odpověď #6 kdy: 17-07-2021, 20:56:20 »
Takýchto stránok je viac. Napr. podpora TMS,FireBird. Všetky pre mňa zaujímavé stránky.
Namatkou jsem zkousel TMS, Firebird a zda se mi, ze Chrome normalne preklada, standardne nabizi ikonu pro ovladani prekladu.

Citace
Skúšal som rôzne prekladače v rôznych prehliadačoch. Bez úspechu...
Jak jsem psal, ten web je nejaky zkripleny, toho, ze nepreklada strom s obsahem jsem si pred tim pri odchodu nevsiml.

Citace
Možno Ti ušlo, ale Edge preloží všetko. Za to má pochvalu. Ak v zmením v helpe kapitolu, tak sa stránka (pravá časť) zobrazí v angličtine. Problém je, že položka "preložiť" v poupmenu je neprístupná :'(
Neuslo, protoze Edge na nic nepouzivam, jen jsme testovali nase weby, jestlil s nim take funguji. Chrome sice prikaz nabizi, ale stejne to neprelozi, krome obsahu tech tabu.