Databáze > Firebird a Interbase

je trigger aktívny?

<< < (3/3)

vandrovnik:

--- Citace: Stanislav Hruška  26-07-2021, 18:46:13 ---Dobrý nápad. Platí to aj opačne. Tie skripty si ovšem musím naštudovať. Ale na to mám kóóópu času[/font] :)  Ak sa aplikácia dostane do obehu, tak ich aj tak budem musieť riešiť pre prípadné zmeny DB.

--- Konce citace ---

No a nechceš to radši udělat, jak psal pepak, jen podle něčeho testovat?
Já tam často mám:
 IF (CURRENT_ROLE<>'IMPORTY') THEN ...
Tj. pro připojení, které využívá roli IMPORTY, se ty triggery nevykonávají.

Stanislav Hruška:
Ten test je uvedený v prvej odpovedi na túto tému ;)  Otestujem si stav jednej spúšte a viem na čom som. Jediné čoho sa obáva je, žeby tie spúšte nemali rovnaké nastavenie. Čo je málo pravdepodobné. Hm, to sa dá riešiť jedinou transakciou. Buď všetko, alebo nič! Aj tak sa rozhodujem podľa direktívy {DEBUG}

vandrovnik:
Ta první odpověď popisuje, jak zjistíš, jestli je trigger aktivní.

Ten můj test vychází z toho, že trigger jako takový je aktivní pořád, ale v závislosti na něčem (já používám roli, ale možností je víc) se příkazy v něm nevykonají. Má to výhodu, že nemusíš triggery zapínat/vypínat, tím pádem můžeš proti té databázi např. mít spuštěné zároveň normální klienty i ty testovací a pro jedny se triggery vykonávají a pro jiné ne.

pf1957:

--- Citace: Stanislav Hruška  26-07-2021, 17:37:24 ---Práve teraz som sa rozhodol udržiavať dve DB. Vývojársku a produkčnú.

--- Konce citace ---
S ohledem na pouziti tech triggeru bych zustal u puvodni myslenky: napsal bych SP, ktera vsechny triggery zapne/vypne a tu zavolal. Klidne natvrdo pri startu aplikace podle rezimu DEBUG/NODEBUG. Riziko, ze se v tom bude stourat nejaky BFA bych ignoroval, tak at si stoura a zapne si to.

Stanislav Hruška:

--- Citace: vandrovnik  26-07-2021, 19:54:14 ---Ta první odpověď popisuje, jak zjistíš, jestli je trigger aktivní.

Ten můj test vychází z toho, že trigger jako takový je aktivní pořád, ale v závislosti na něčem (já používám roli, ale možností je víc) se příkazy v něm nevykonají. Má to výhodu, že nemusíš triggery zapínat/vypínat, tím pádem můžeš proti té databázi např. mít spuštěné zároveň normální klienty i ty testovací a pro jedny se triggery vykonávají a pro jiné ne.

--- Konce citace ---
Teraz už chápem.

--- Citace: pf1957  26-07-2021, 20:07:54 ---
--- Citace: Stanislav Hruška  26-07-2021, 17:37:24 ---Práve teraz som sa rozhodol udržiavať dve DB. Vývojársku a produkčnú.

--- Konce citace ---
S ohledem na pouziti tech triggeru bych zustal u puvodni myslenky: napsal bych SP, ktera vsechny triggery zapne/vypne a tu zavolal. Klidne natvrdo pri startu aplikace podle rezimu DEBUG/NODEBUG. Riziko, ze se v tom bude stourat nejaky BFA bych ignoroval, tak at si stoura a zapne si to.

--- Konce citace ---
To je ono. Pri štarte aplikácie. To mi úplne stačí. Vyhnem sa opakovanému nastavovaniu.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi