Databáze > Firebird a Interbase

je trigger aktívny?

<< < (2/3) > >>

pepak:
Raději to přepiš tak, abys ty triggery deaktivovat nemusel. Můžeš si například vytvořit políčko (třeba CHAR(1)), které normálně bude prázdné, ale když zrovna budeš chtít signalizovat, "při téhle operaci nechci použít trigger", tak ho naplníš. Nebo si pro ten účel budeš udržovat záznam v globální temporary tabulce, pokud to potřebuješ napříč více tabulkami. Nebo cokoliv, hlavně ne vypínat triggery. Co když někdo tu tvou aplikaci spustí víckrát nad jednou databází?!

Stanislav Hruška:

--- Citace: pepak  26-07-2021, 16:52:19 ---Nebo cokoliv, hlavně ne vypínat triggery. Co když někdo tu tvou aplikaci spustí víckrát nad jednou databází?!

--- Konce citace ---
Tak to objasním:
Pri ladení aplikácie som potreboval vidieť údaje v GTT. Na to mám zvlášť tabuľky, ktoré sa plnia pomocou trigger.
Pri režime runtime, t.j. u zákazníka tie to údaje nepotrebujem. Preto chcem deaktivovať spúšťače. Pri prvom spustení predlžujú výpočet o 100 a pri ďalších o 50 %.
Žiadne iné spúšťače nemám.
Rozmýšľal som aj nad možnosťou, žeby som v produkčnej DB pomocné tabuľky vyhodil a spúšte zlikvidoval.

Stanislav Hruška:
Práve teraz som sa rozhodol udržiavať dve DB. Vývojársku a produkčnú.

vandrovnik:

--- Citace: Stanislav Hruška  26-07-2021, 17:37:24 ---Práve teraz som sa rozhodol udržiavať dve DB. Vývojársku a produkčnú.

--- Konce citace ---

V tom případě bych si nechal po ruce skript, který z té produkční udělá vývojářskou. Může se hodit, až zákazník napíše "tady posíláme ta data, podívejte se na to"...

Stanislav Hruška:

--- Citace: vandrovnik  26-07-2021, 18:35:13 ---
--- Citace: Stanislav Hruška  26-07-2021, 17:37:24 ---Práve teraz som sa rozhodol udržiavať dve DB. Vývojársku a produkčnú.

--- Konce citace ---

V tom případě bych si nechal po ruce skript, který z té produkční udělá vývojářskou. Může se hodit, až zákazník napíše "tady posíláme ta data, podívejte se na to"...

--- Konce citace ---
Dobrý nápad. Platí to aj opačne. Tie skripty si ovšem musím naštudovať. Ale na to mám kóóópu času :)  Ak sa aplikácia dostane do obehu, tak ich aj tak budem musieť riešiť pre prípadné zmeny DB.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi