Co se jinam nevešlo > Obecné

Dojmy po 20 letech

(1/3) > >>

VM:
Po asi 18 letech jsem chtěl zase něco napsat a koukám, lazarus, super, že free, vše na oko funguje, ale canvas vrstva nefunguje, na to se někdo vyprd a po 3 dnech zkoušení musím přejít na emb, protože vývoj jde dál. Překvpilo mě, že po ctrlspace  psaní a tečce se nic nestane doplnění prvního textu v nápovědě. Hledal jem na netu a našel jsem, že se to jmenuje Code Completion
tady https://docwiki.embarcadero.com/RADStudio/Sydney/en/Code_Completion -

Tools > Options > User Interface > Editor Options > Language and click on Code Insight option.

When Auto Invoke is enabled  - dokončovíní tečkou nejede, pokud nevypnu "Auto invoke" - bez toho to nejede, tak jsem asi blb no.. - i s tím to blbne, ale jsou to 4 hodky.

VM:
Dá se nějak přepínat mezi form a unit? Form připnutý mezi taby mi nepřijde moc rozumný..

VM:
Proč je to default full screen? Po najeťí "dolů" nemám lištu windows.. Tools-Options cca 3s na zobrazení :D

Stanislav Hruška:
Za 18 rokov vývoj a názory pokročili. Zvykaj si :)
--- Citace ---Dá se nějak přepínat mezi form a unit? Form připnutý mezi taby mi nepřijde moc rozumný..
--- Konce citace ---
Vpravo dole. O druhej časti môžeme akurát diskutovať.
Ja používam CnPack. Tam to doplňovanie funguje lepšie. Najprv sa mi zvykne ukázať Insight z Delphi. Stačí dať Ctrl + medzerník. Prepne sa to na CnPack. Ten mi ponúka to čo chcem.
--- Citace ---Proč je to default full screen? Po najeťí "dolů" nemám lištu windows..
--- Konce citace ---
Nastav si IDE podľa svojich predstáv a ulož si ho!

VM:
Tak jinak, dá se přes hotkey přepínat form a unit? nepamatuji si že bych kdysi myš použil jinak, než na úpravu formu. Ano, doba pokročila, očekávám víc user fr.. jeste jsem toho moc nenapsal, testuji komponenty, kompilace zatím pocitově rychlejší, než v lazarusu. Emb Delphi jsem nechtě kvůli celkové robustnosti sw, ale jeví se velmi dobře. Bude se hodit na android monitoring.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi