Delphi > Obecné

Items (TStrings) - pridanie objektu v čase návrhu.

(1/2) > >>

Stanislav Hruška:
Je to vôbec možné? Chcem tam priradiť celočíselné hodnoty (primárne kľúče). Používam CnPack, ale ani tam som nenašiel takú možnosť.
Za behu s tým nemám problém.

Stanislav Hruška:
Tak sa mi potvrdilo, že to v čase návrhu nie je možné.

Jirka:

--- Citace: Stanislav Hruška  17-10-2021, 18:15:17 ---Tak sa mi potvrdilo, že to v čase návrhu nie je možné.

--- Konce citace ---

IMHO by to možné bylo ale za podmínky vytvoření vlastní komponenty kde by sis udělal jakýsi datový přívěsek  kam by se design-modu zadavaly hodnoty pro vytvoření objektů .
Ovšem nechápu k čemu by to bylo v praxi dobré

Stanislav Hruška:

--- Citace: Jirka  17-10-2021, 18:25:08 ---
--- Citace: Stanislav Hruška  17-10-2021, 18:15:17 ---Tak sa mi potvrdilo, že to v čase návrhu nie je možné.

--- Konce citace ---

IMHO by to možné bylo ale za podmínky vytvoření vlastní komponenty kde by sis udělal jakýsi datový přívěsek  kam by se design-modu zadavaly hodnoty pro vytvoření objektů .
Ovšem nechápu k čemu by to bylo v praxi dobré

--- Konce citace ---
Nemusel by som písať na to kód pri tvorbe formulára. Ale je to len taká prkotina. Nemá význam sa tým ďalej zaoberať.

JaroB:
Kdysi dávno ve D5/D2005 jsem dělal komponent pro držení statických dat (číselníků, default dat) v době návrhu v kontejneru stringlistu s vnitřní strukturou jako CSV. Má to vlastní viewer i editor a data se načítala do gridu de facto přiřazením. Jako nevizuál dobrý, za ta léta se to osvědčilo, disponuje to vlastní verzí Locate() i FieldByName() a bylo to určeno pro aplikce "bez vazeb" na nějaké externí soubory nebo DB. Akorát je to všechno postavené mimo dataset :( a tedy vše na stringu (ansi nebo pro unicode na UTF8) a není to reentrantní.
Jen si nejsem jist, jestli by to byla odpověď na původní otázku...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi