Delphi > Obecné

Môj program - nedá sa spustiť

(1/3) > >>

Stanislav Hruška:
Program (SVB - iný nemám), ktorý sa dal bez problémov spustiť odrazu robí veľké problémy :o ::) >:(  Nerobil som v ňom žiadne zmeny, ktoré by mohli mať vplyv na jeho spustenie. Odstraňoval som chyby a dopĺňal funkčnosť na problémových formulároch.

* Užívateľ/tester - Problémy s FireDAC. Chyba úplne mimo mňa. Nikdy som sa niečím takým nestretol. Druhý obrázok
* tester (na požiadanie) dnes - chyba je na obrázkuProgram sa nedostane ani len k prihlasovaciemu oknu. Ešte predtým sa pripája k DB. Nechcem ich zbytočne otravovať ďalšími testami.
Rozmýšľam, či nemám nejako poškodené Delphi. Lebo:

* Build trvá veľmi dlho a časy sú vo veľkom rozsahu. Zhruba 1m 20s až cez 3 minúty
* Niekedy má Delphi tak dlhé odozvy, že sa ním nedá robiť. To som pred inštalovaním Patch 2 nepoznal. Pritom táto záplata má v sebe Patch 1 opravy pre iné platformy než Windows. Pre ten nemá skoro nič
* U seba som to skúšal na:
* lokálnom disku
* externom disku - SSD
* USB kľúč - starý 1 GBZakaždým to zbehlo. Jediný rozdiel voči testerom je ten, že mám inštalovaný FB server. Oni nie. Zajtra začnem zháňať nejaký stroj (NB), na ktorom by som to mohol testovať. Svoj drahý a kvalitný NB som predal. Veď ho nepotrebujem.
Má niekto nejaký nápad/skúsenosť čo s tým? Mne prichádza na um len nová inštalácia Delphi  :'(

Stanislav Hruška:
Ešte prikladám snímku Task Manager. Delphi je v podstate nečinné. Ale tých ~30 % v výkonu CPU si berie v kuse!

Radek Červinka:
No podle mne ti tam zustala druha instance nekde viset. Tak ju odstrel.

Stanislav Hruška:
Hm, súčasný stav počas building. Je to hneď po vypnutí PC. Nie, nemám dve inštancie D. Dal som si na to pozor. Obrázky:

* Building
* Po building. Bez akejkoľvek činnosti. CodeInsight je nečinné. V spodnej časti mám teraz RAD 2 x! CPU si delia bratsky

Stanislav Hruška:
Odstrelenie RAD z procesov pomohlo. Build - 1m 35 s. Ale prečo sa to spúšťa viac násobne? Môže to mať vplyv na spúšťanie aplikácie mimo moje PC?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi