Delphi > Obecné

TDictionary načítanie hodnôt Keys od konca

(1/3) > >>

Stanislav Hruška:

Používam nasledovnú funkciu. Problém je v tom, potrebujem načítať hodnoty od konca k začiatu DESC. Neviem to urobiť priamo.
--- Kód: Delphi ---    FYearsFlats: TDictionary<Integer, Integer>;.procedure TCertificate.FillcbbYear(AComboBox: TAdvComboBox);var  I, Key: Integer;begin  oGlobVar.ClearAndFreeComboBoxObj(AComboBox);.  try    for Key in FYearsFlats.Keys do      AComboBox.Items.Add(IntToStr(Key));  finally    AComboBox.Items.EndUpdate;  end;end;

martinnr:
nie som si ani isty, ze obycajne (dopredu, ako mas vo vzorke kodu) nacitavanie ti vrati v korektnom poradi. ako to ma nahadzane interne v pamati, asi nie je zarucene, ze tak ako si to tam vkladal. nespoliehal by som sa na to, bez nejakeho indexu. hlavne pri vacsom pocte prvkov.

Stanislav Hruška:
Ďakujem za odpoveď. Ako to zoradím DESC, ak si to dám napr. do TStringList? Pri všetkých takýchto príležitostiach vidím iba možnosť ASC. Tých položiek tam nebude nikdy veľa. Sú to roky platnej licencie.

Radek Červinka:
AComboBox.Items.Insert(0, .... ) ?

Stanislav Hruška:

--- Citace: Radek Červinka  07-12-2021, 13:45:31 ---AComboBox.Items.Insert(0, .... ) ?

--- Konce citace ---
Ako mi to zaručí správne poradie (rokov) od najväčšieho po najmenší?
Asi to urobím okľukou/nepriamo. Naplním TStringList, zoradím ho. Budem ho prechádzať od konca a napĺňať ComboBox. Tu sa o výkon báť nemusím.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi