Autor Téma: Jak toto rozjet?  (Přečteno 658 krát)

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Jak toto rozjet?
« Odpověď #45 kdy: 19-07-2022, 10:30:51 »
Jen se hloupe zeptam: celé to vlákno je o rozchození komponenty na zobrazovani obrazku z roku 1998, Big Bitmap Viewer v.1.01 ?

"This component came about because I wanted to display 4000 x 4000 x 256 colour bitmaps (about 16MB in size). Using a TBitmap and a TImage took ages to load the images as a whole load of disc-swap file activity took place. The answer was to use a memory mapped file and the StretchDIBits API call which takes a memory pointer to the bitmap data, and doesn't realise (of course) that it's a memory mapped file. Load times and resource used drastically reduced."

Protože to je celé je nesmysl, TImage na obycejnem PC to zvládne bez problémů levou zadní ve zlomku vteřiny. Není rok 1998!
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline vangog

• Hrdina
    • Verze Delphi: 7
« Odpověď #46 kdy: 19-07-2022, 10:53:28 »
Stejně tam nemám ten DesignEditor (nebo možná mám v DesignIDE ale to je jedno). Ta knihovna BitView je zastaralá a jak teď koukám po netu CreateFileMapping nikdo nepoužívá, všichni používají na velké soubory streaming. Vzdávám to.

PS: Doufám, že DE nikdy nebudu potřebovat!

Díky všem za čas a energii, jdem dělat něco smysluplnějšího.

Offline vangog

• Hrdina
    • Verze Delphi: 7
« Odpověď #47 kdy: 19-07-2022, 20:46:08 »
Rozchodil jsem Design Editor. Za cenu problémů, které jsem myslel že jsou způsobené něčím jiným. Restart PC, poškozený soubor? Delphi furt hlásilo chybu při kompilaci (nějaký soubor dll v delphi hlásil chybu), jenže po doinstalování souborů Debug a Editor obrázků jsem zjistil dvě věci:
Projekt od JaroB šel zkompilovat bez problémů. Balíček BitMapView jsem tedy nainstaloval a vyzkoušel.

Nakonec jsem Delphi odinstaloval a nainstaloval znova. Jenže, kde jsou nainstalované knihovny? Musím je instalovat znova? Fyzicky přítomné jsou, jenže Delphi je nevidí.

Nakonec jsem zjistil, že ten bug mi nešel zkompilovat projekt byl někde uvnitř projektu po jeho přejmenování... a přejmenování souborů. Snad to už pojede.