Autor Téma: Jak zazálohovat nainstalované balíčky?  (Přečteno 226 krát)

Offline vangog

• Hrdina
    • Verze Delphi: 7
Jak zazálohovat nainstalované balíčky?
« kdy: 20-07-2022, 08:53:32 »
Jak zazálohovat nainstalované balíčky, knihovny? Je nějaký konfigurák, kam D7 ukládá co bylo nainstalované?

Offline Jan Fiala

• Hrdina
    • Verze Delphi: 10.4.1
    • PSPad editor
Re:Jak zazálohovat nainstalované balíčky?
« Odpověď #1 kdy: 20-07-2022, 09:13:19 »
Great
Rated 1 time
Co je nainstalované je v registrech.
Existuje i migration tool, ktery ti konfiguraci ulozi.
Já osobne balicky pro kazdou verzi ukládám do zvlástni slozky, takze pokud uz se stane a potrebuju znovu konfigurovat, tak naimportuju cesty - library path - (ty si muzes ulozit jako jeden radek) a pak jen nactu designtime balicky.

Offline vangog

• Hrdina
« Odpověď #2 kdy: 20-07-2022, 10:01:21 »
Co je nainstalované je v registrech.
Existuje i migration tool, ktery ti konfiguraci ulozi.
Já osobne balicky pro kazdou verzi ukládám do zvlástni slozky, takze pokud uz se stane a potrebuju znovu konfigurovat, tak naimportuju cesty - library path - (ty si muzes ulozit jako jeden radek) a pak jen nactu designtime balicky.

Ale nemáte namysli toto? C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\20.0\bin\migrationtool.exe
Já používám Delphi 7. Zatím zkouším nějaký nástroj najít

Edit:
Prý to zvládá CnWizards, tak jsem to nainstaloval. Zřejmě to zvládá nástroj CnConfigIO.exe . Vyexportovaný soubor má 17KB ale je binární. https://www.cnpack.org/index.php?lang=en
« Poslední změna: 20-07-2022, 10:25:52 od vangog »

Offline Daniel_Andrascik

• Guru
    • Verze Delphi: D2007, D10.4
« Odpověď #3 kdy: 21-07-2022, 22:16:16 »
Ono sa s Delphi IDE da dost carovat. Ja pouzivam subezne jedno delphi s roznymi sadami nainstalovanych komponentov.

Spustaci prikaz:

Kód: Delphi [Vybrat]
  1. "C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\21.0\bin\bds.exe" -pDelphi -rMojeProstredieXYZ

zaisti ze sa sa v registroch vytvori namiesto ../Embarcadero/BDS/22.0 vytvori celkom nova vetva ../Embarcadero/MojeProstredieXYZ. Je to skoro ako keby si nainstaloval nove delphi, normalne sa ti spusti uvodny sprievodca ze aku temu chces pouzivat, IDE je uplne zresetovane takmer ako po cistej instalacii bez akychkolvek dodatocnych nastaveni, nemas nainstalovanych ziadnych dodatocnych expertov ani ziadne externe komponenty.

Nasledne si taketo ide nastavim tak aby mi vsetky balicky a ich dcp a ostatne skompilovane subory ukladalo dakde do Document/MyIDEworkspaces/MojeProstredieXYZ. Chvilku sa s tym treba vyhrat a naucit sa co vsetko treba nastavit. Nasledne uz komponenty ktore chcem v danom prostredi XYZ pouzivat kopirujem do Document/MyIDEworkspaces/MojeProstredieXYZ/daco/daco a aj po nainstalovani sa vsetky skompilovane subory umiestna do tychto adresarov.

Nasledne si len zozipujem ten adresar Document/MyIDEworkspaces/MojeProstredieXYZ a vyexportujem z registrov vetvu ../Embarcadero/MojeProstredieXYZ a kludne po reinstalacii celeho widnowsu/delphi, pripadne si to vies kludne preniest na iny komp pokial tam mas rovnaku verziu delphi.

Pouzivam to tak uz roky, lebo mi obcas treba stare projekty obcas po rokoch prekompilovat a funguje to like a charm.

Pride mi to tak istejsie nez doverovat nejakemu nastroju, ale nehovorim ze by migracny tool nemal fungovat. Ale presne ked potrebujem po 12tich rokoch obnovit nejake prostredie tak je lepsie ked viem presne krok za krokom ako som to spravil, nez ked to za mna spravil nejaky tool, ktory potom stratim a nenajdem...

Offline vangog

• Hrdina
« Odpověď #4 kdy: 22-07-2022, 00:31:44 »
Ono sa s Delphi IDE da dost carovat. Ja pouzivam subezne jedno delphi s roznymi sadami nainstalovanych komponentov.

Spustaci prikaz:

Kód: Delphi [Vybrat]
  1. "C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\21.0\bin\bds.exe" -pDelphi -rMojeProstredieXYZ

zaisti ze sa sa v registroch vytvori namiesto ../Embarcadero/BDS/22.0 vytvori celkom nova vetva ../Embarcadero/MojeProstredieXYZ.

Embarcadero jsou styly? Já myslel že je to vývojářské IDE pro Delphi. A to Embarcadero je zdarma a je i na Windows XP? Toto je podmínka. A to teda když si nainstaluješ Embarcadero nemá nic společného s upgradem Delphi (protože to by bylo podmíněné upgradem Windows)?
« Poslední změna: 22-07-2022, 00:35:03 od vangog »

Offline Daniel_Andrascik

• Guru
    • Verze Delphi: D2007, D10.4
« Odpověď #5 kdy: 22-07-2022, 10:14:47 »
Embarcadero jsou styly? Já myslel že je to vývojářské IDE pro Delphi. A to Embarcadero je zdarma a je i na Windows XP? Toto je podmínka. A to teda když si nainstaluješ Embarcadero nemá nic společného s upgradem Delphi (protože to by bylo podmíněné upgradem Windows)?

Uz to nepi, nerobi ti to dobre  ;D ;D ;D

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #6 kdy: 22-07-2022, 11:19:10 »
Excellent
Rated 1 time
Uz to nepi, nerobi ti to dobre  ;D ;D ;D
OP zrejme neni v obraze, protoze pracuje s D7 Personal a buhvi komu takovy Delphi tenkrat patril, jestli to byl jeste Borland, nebo uz CodeGear...

Matne vzpominam, ze by to mohl byt jeste Borland, protoze to bylo pred vydanim Turbo edice zdarma, kterou se snazili ziskat vetsi pocet klientu a zvednout tak cenu firmy pred prodejem, protoze posledni neunicodifikovana verze D2007 uz je CodeGear
« Poslední změna: 22-07-2022, 11:21:03 od pf1957 »

Offline pf1957

• Padawan
    • Verze Delphi: D2007, XE3, DX10
« Odpověď #7 kdy: 22-07-2022, 11:23:49 »
Embarcadero jsou styly? Já myslel že je to vývojářské IDE pro Delphi.
Ne, nejsou. Je to nazev soucasneho vlastnika Delphi.

Pro pochopeni by ses mel poohlednout po konvencich, jak vypada spravne vychovana wokenni aplikace tj. kam se instaluje, kde ma mit data na disku, kde v registry etc...

Offline vandrovnik

• Guru
    • Verze Delphi: 10.3
« Odpověď #8 kdy: 22-07-2022, 12:48:05 »
... a je i na Windows XP? Toto je podmínka.

Myslím, že by nebylo od věci přejít na trošku novější verze - Windows i Delphi. Window 10/11 a třeba Delphi Community Edition https://www.embarcadero.com/products/delphi/starter/free-download, pokud splňuješ podmínky.

Offline vangog

• Hrdina
« Odpověď #9 kdy: 22-07-2022, 15:50:38 »
... a je i na Windows XP? Toto je podmínka.

Myslím, že by nebylo od věci přejít na trošku novější verze - Windows i Delphi. Window 10/11 a třeba Delphi Community Edition https://www.embarcadero.com/products/delphi/starter/free-download, pokud splňuješ podmínky.

Na Windows XP zůstávám až do smrti. Přes to vlak nepojede.