Autor Téma: Upgrade delphi  (Přečteno 536 krát)

Offline jarex

• Plnoletý
Upgrade delphi
« kdy: 27-12-2023, 15:53:53 »
Po roce zase zdravím a mám dotaz.
V Delphi programuju už asi 15 let a vlastním Delphi 2007.
Nyní bych chtěl upgradovat, abych mohl psát jednoduché mobilní aplikace, ale zase za to nechci vynaložit majlant, jelikož napíšu pár aplikací za rok, v delphi tedy programuji sporadicky.

Nějaké rady?
D2007 Professional

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • Verze Delphi: D2007, DXE + 2 poslední
    • O Delphi v češtině
Re:Upgrade delphi
« Odpověď #1 kdy: 27-12-2023, 17:38:37 »
Excellent
Rated 1 time
a) pro edition a ke konci roku jsou nejake slevove akce
b) Community edition, na urovni Pro, ale nesmis byt v domene a limit zisku a dalsi - viz. https://shop.codesecure.eu/pouziti-community-edice/
Embarcadero MVP - Czech republic

Offline jarex

• Plnoletý
« Odpověď #2 kdy: 28-12-2023, 00:43:36 »
Moc děkuji za reakci. Za 31 000 si lze koupit toto:https://shop.codesecure.eu/embarcadero/delphi-12-athens-smb/  avšak, co znamená licence na 1 rok? A jak embt bude zjišťovat můj čistý zisk za jeden rok? Mám takovou vizi, že si koupím licenci, jako před 15 lety a bude mi fungovat třeba dalších 10 let, jelikož mě to opravdu vyloženě neživí. Zabývám se zejména vývojem a výrobou elektronických zařízení, tedy HW a občas potřebuji aplikaci pro PC a nyní i pro mobil, která je zpravidla doplňkem HW výrobku, či systému.
D2007 Professional

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #3 kdy: 28-12-2023, 09:39:11 »
Licence na 1 rok je licence na 1 rok. Ty SMB edice jsou specialni edice na kratsi pouziti vyssi edice.

Pro tebe je vhodna PRO - https://shop.codesecure.eu/delphi/delphi-12-athens-professional/, zkus napsat do embt, zda neni nejaka moznost upgrade tvoji licence.

Ale idea, ze ti bude fungovat vyvoj pro mobily 10 let je dost odvazna. Na Androidu se google neustale snazi menit API, Delphi to celkem podchycuje, ale ze by se dala 5 let stara verze pouzivat na aktualni zarizeni s aktuálním Androidem - no nevím.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #4 kdy: 28-12-2023, 09:42:09 »
Normální edice mají upgrade zdarma 1 rok (no nekdy jsou akce ze je v cene treba 2 roky upgrade) a pak ti funguje dozivotne, ale pokud nemas predplatne, tak nemas narok na upgrade

Ale ty SMB edice jsou zvlastni prave tim omezenim platnosti - proto jsou levnejsi. Pochopil jsem, ze cilem tech edicí je např. roční posílení teamu o licence v případě nějaké velké zakázky. Nebo tak něco.

Offline jarex

• Plnoletý
« Odpověď #5 kdy: 28-12-2023, 22:29:13 »
Idea? Momentálně potřebuji vytvořit mobilní aplikaci, která stáhne z mého webu hex soubor a po řádkách (stringlist) jej odešle na TCP server.  Se zobrazením průběhu. Prosím, co na tom nemá za 5 let fungovat?
D2007 Professional

Offline vandrovnik

• Padawan
    • Verze Delphi: 11.3
« Odpověď #6 kdy: 29-12-2023, 09:22:52 »
Idea? Momentálně potřebuji vytvořit mobilní aplikaci, která stáhne z mého webu hex soubor a po řádkách (stringlist) jej odešle na TCP server.  Se zobrazením průběhu. Prosím, co na tom nemá za 5 let fungovat?

Např. aby aplikace pro Android byla dostupná v Google Play, musí cílit na určitou verzi API. Aplikace z Delphi 12 bude cílit na nějaké aktuální API, zatímco za 5 let bude Google požadovat cílení na nějakou o dost novější verzi.

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #7 kdy: 29-12-2023, 10:25:08 »
Jen ve zkratce ted z mailu: 35% SLEVA na licence Delphi, C++Builder a RAD Studio 12 Athens Enterprise a Architect a 30% SLEVA na licence Professional. Nabídka končí 31. 12. 2023.

Offline jarex

• Plnoletý
« Odpověď #8 kdy: 30-12-2023, 17:26:27 »
Děkuji za odpovědí. Tak co se týká google play, tak tam opravdu nepočítám, že bych aplikaci umístil. Jde mi o to, jestli budu moci napsat aplikaci za 5 let a ona na androidu poběží či nikoliv. Mé aplikace jsou vždy exotické a běží jen na jednom, nebo na pár strojích.
D2007 Professional

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #9 kdy: 30-12-2023, 17:34:25 »
Děkuji za odpovědí. Tak co se týká google play, tak tam opravdu nepočítám, že bych aplikaci umístil. Jde mi o to, jestli budu moci napsat aplikaci za 5 let a ona na androidu poběží či nikoliv. Mé aplikace jsou vždy exotické a běží jen na jednom, nebo na pár strojích.

Zalezi na slozitosti a jak moc google rupne v bedne ohledne novych verzi. To co jsi popisoval by melo byt ok, resp. urcite pobezi to na +-verzi Androidu, ktera byla v dobe vzniku, pro zbytek plati zacatek vety. Ale vzhledem k tomu ze i dnes se prodavaji Androidy s verzi z pred 5 lety, tak asi ok.

Offline jarex

• Plnoletý
« Odpověď #10 kdy: 31-12-2023, 00:06:03 »
Moc děkuji za odpověď, momentálně jsem si to koupil

Kód: Delphi [Vybrat]
  1.  https://shop.codesecure.eu/delphi/delphi-12-athens-professional/?variantId=1806

Se slevou na konci roku (ne malou). Tak snad mi to bude ku prospěchu. Přeji všem hodně štěstí v nadcházejícím roce ve kterém budu mít nejspíše nějaké naprosto primitivní dotazy s o 16 let novou mašinkou :-).
D2007 Professional

Offline Radek Červinka

• Administrátoři
  • Padawan
    • O Delphi v češtině
« Odpověď #11 kdy: 31-12-2023, 07:39:21 »
Moc děkuji za odpověď, momentálně jsem si to koupil

Kód: Delphi [Vybrat]
  1.  https://shop.codesecure.eu/delphi/delphi-12-athens-professional/?variantId=1806

Se slevou na konci roku (ne malou). Tak snad mi to bude ku prospěchu. Přeji všem hodně štěstí v nadcházejícím roce ve kterém budu mít nejspíše nějaké naprosto primitivní dotazy s o 16 let novou mašinkou :-).

Jen pripomenu
- zakoupenim ziskavas licence i na vetsinu predchozich verzi, vcetne D11.3, nebo D2007, ale musis si o ne rict - https://www.embarcadero.com/products/delphi/previous-versions
- pro aktualni verzi bude brzo snad uz brzo dostupny hotfix, to se tu rozebiralo