Autor Téma: Ve stylech nejde určit parametry fontu?  (Přečteno 2562 krát)

Offline pepak

  • Padawan
  • ******
  • Příspěvků: 1564
  • Karma: 37
    • Pepak.net
Ve stylech nejde určit parametry fontu?
« kdy: 19-06-2012, 08:17:46 »
Abych se přiznal, začínám být z FireMonkey dost frustrovaný. Prvotní nadšení z TScaledLayout, který je bez diskusí naprosto super (když si vzpomenu na ty hrozné OnResize...), začíná být poněkud temperováno tím, že těžce nechápu práci se styly. Byl bych si třeba myslel, že možnost přiřadit konkrétní font a jeho parametry (velikost, styl) k nějakému stylu bude to základní, co musí každý stylovací framework umět, ale FireMonkey to buď neumí nebo k tomu přistupuju úplně blbě.

Vytvořil jsem pár labelů a pár editboxů, kliknul pravým tlačítkem na label, dal Edit default style, rozkliknul Labelstyle a v text vybral, že Font tedy bude takový a takový. V souboru .fmx to dokonce je vidět, že jsem to nastavil. Nicméně uložím styly a label zůstal takový, jaký byl, na nějaký font se úplně vykašlal. Žádný StyleLookup nemá, jeho vlastní Font je nedefinovaný (ověřeno v .fmx), ale font ze stylu vesele ignoruje.

U editů je to ještě lepší, protože tam možnost nastavit font nevidím vůbec, takže ho nemůžu měnit. To jako fakt nemůžu nějak hromadně říct, že všechny edity budou používat tučný Times New Roman ve velikosti 14?

Budu se muset podívat po nějakém tutorialu pro úplné začátečníky, protože ve FireMonkey se čím dál víc utvrzuju v dojmu, že 16 let zkušeností s Delphi a VCL je pro zvládnutí FireMonkey spíš překážkou než výhodou  :(