Autor Téma: Mysql  (Přečteno 1146 krát)

Chipper

• Host
Mysql
« kdy: 16-12-2006, 21:51:59 »
Mohl by mi někdo poradit jak vycucnout nějakou hodnotu z databéze? Jakou komponentu použít? jaké funkce?

Jackal [ND]

• Host
Mysql
« Odpověď #1 kdy: 17-12-2006, 01:33:00 »
Zeos
http://sourceforge.net/projects/zeoslib/

Jackal [ND]

• Host
Mysql
« Odpověď #2 kdy: 17-12-2006, 01:35:00 »
Stáhni si to Zeos-dbo-6.6.0.

Můj vlastní postup instalace do Delphi 7:
1) Rozbalit archiv do složky \Delphi7\Zeos\.
2) *.dll z \Delphi7\Zeos\lib\mysql\ zkopírovat do %SystemRoot%\System32\.
3) Otevřít přímo v Delphi (ne spuštěním asociované přípony) \Delphi7\Zeos\packages\delphi7\ZeosDbo.bpg.
4) Hlavní menu | Tools | Environment Options | karta Library | první řádek Library Path - kliknout na "..." - přidat:
$(DELPHI)\Zeos\src\component
$(DELPHI)\Zeos\src\core
$(DELPHI)\Zeos\src\dbc
$(DELPHI)\Zeos\src\parsesql
$(DELPHI)\Zeos\src\plain
5) Hlavní menu | Project | Compile All Projects.
6) Zavřít projekt (uložit změny).
7) Otevřít \Delphi7\Zeos\packages\delphi7\ZComponentDesign.dpk.
8) V otevřeném okně kliknout na tlačítko Install.
9) Zavřít projekt (uložit změny).

Jackal [ND]

• Host
Mysql
« Odpověď #3 kdy: 17-12-2006, 01:38:00 »
Musím tě ale upozornit, že pokud budeš chtít takhle vytáhnout něco z nějaké databáze, která je s webhostingem, tak ti to nejspíš standardně nepůjde. Bude se tam totiž moci přihlásit jen skript, který běží na IP adrese povolené k přihlášení, standardně to nebývají všechny.
PHPmyAdmin na webhostingu funguje, protože, i když ho vidíš na své IP, tak jeho příkazy zpracovává server, jehož IP je povolená.

Chipper

• Host
Mysql
« Odpověď #4 kdy: 17-12-2006, 02:27:00 »
Právě jsem to potřeboval stáhnou s DB která je s webhostingem. Nebyla by teda ještě jiná varianta?

Jackal [ND]

• Host
Mysql
« Odpověď #5 kdy: 17-12-2006, 02:34:59 »
To není o tom klientu (komponentě), ale o nastavení MySQL serveru. Zkus se domluvit s webhosterem, jestli ti to nepovolí. Osobně nevím, proč to implicitně zakazují, oni osobně tím o nic nepřicházejí, si myslím. Ani jsi to nezkusil? Třeba to zakázané nebude. Nebo to budeš muset udělat tak, že tvůj program bude pracovat s php skriptem umístěným na serveru (předáš třeba metodou GET parametry pro dotaz, on ti to vrátí jako neformátovaný text, který odchytíš, ale nedělal jsem to ještě).

Jackal [ND]

• Host
Mysql
« Odpověď #6 kdy: 17-12-2006, 02:36:00 »
Nejjednodušeji to zjistíš tak (a nemusíš nic programovat), že si nainstaluješ Apache a stáhneš PHPmyAdmina, kterému nastavíš remote login.