Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecné / Re:Synapse a OpenSSL 1.1.1 - nefunkčnost na WIN10
« Poslední příspěvek od zj kdy Dnes v 10:48:19 »
Třeba to někomu pomůže ...
https://wiki.openssl.org/index.php/Binaries
zj
2
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy Dnes v 10:04:43 »
To je nestandardně sestavená verze OpenSSL. Standardní má závislosti na Microsoftím runtimu.
Jj, uplne jsem zapomel, ze jsem presel na distribuci, ktera neni zavisla na MSVCR, hned jak jsem ji objevil...

Nicmene se nabizi otazka, co je to standardne sestavena verze OpenSSL viz https://www.openssl.org/community/binaries.html.

V kazdem pripade je to podnetna pripominka, protoze pred casem pri pokusu upgradovat Synapsi+OpenSSL v legacy aplikaci jsem ztroskotal na problemech s certifikatem (https://forum.delphi.cz/index.php/topic,17624.msg112459.html#msg112459), takze pokud se k tomu jeste budu nekdy vracet, vyzkousim, jak je na tom jina distribuce.

3
Obecné / Re:Nesprávny vzhľad komponentov
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy Dnes v 08:30:15 »
Dosiahol som úspech:
  • funkciu som volal v komponente v Loaded
  • volanie som presunul do CreateWnd. To sa priamo na výsledku neprejavilo
  • teraz som jej volanie v komponente pri vytváraní komponentu (Loaded, CreateWnd) úplne vyhodil
  • teraz mi stačí jediné volanie s False
4
« Poslední příspěvek od pepak kdy 04-07-2022, 21:08:39 »
Nemela by mit. AFAIK, tak to je vsechno standardni soucasti instalace Windows:
To je nestandardně sestavená verze OpenSSL. Standardní má závislosti na Microsoftím runtimu.
5
Obecné / Re:Nesprávny vzhľad komponentov
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 04-07-2022, 15:17:57 »
Takto mi to skoro funguje
Kód: Delphi [Vybrat]
  1.     TBasicFunction.EnableCtrls(FCustomObjects[I].EditPanel, True);
  2.     TBasicFunction.EnableCtrls(FCustomObjects[I].EditPanel, False);
Nezaberá to na TAdvDBLookupComboBox. Ostatné ComboBox-y (komponenty) som neoveroval.
Nepáči sa mi to, ale je to lepšie ako nič. Sú to navyše dva "zbytočné" prechody cez EditPanel.
6
Obecné / Nesprávny vzhľad komponentov
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 04-07-2022, 13:40:40 »

Pri vytváraní formulára vytváram podformuláre a tam pomocou funkcie
Kód: [Vybrat]
procedure TjstDBNavigator.DoEnableCtrls(const ACont: TControl; const AEnabled: Boolean);
begin
  if (ACont = nil) then Exit;
  ACont.Enabled := AEnabled;
  if ACont is TWinControl then
    for var I := 0 to TWinControl(ACont).ControlCount -1 do
        DoEnableCtrls(TWinControl(ACont).Controls[I], AEnabled);
end;
nastavím všetko na False. Mám stav na obrázku 1. Nepomohlo ani opätovné nastavenie na False vo FormShow. Počas behu aplikácie to už pracuje podľa očakávania. Viď obrázky. Je požadovaný stav na druhom obrázku.
Čo je príčinou tohto stavu? Dá sa to nejako vyriešiť?
7
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 03-07-2022, 08:13:57 »
THTTPSend.Socket.LastErrror a LastErrorDesc
10091 - SSL/TLS support is not compiled!
Jeste jsem si vzpomel, ze tahle chyba mi pred lety dala pekne zabrat, protoze jsem si musel vyrobit nekolik detailne logujicich verzi Synapse a posilat je jako testy do banky v zahranici, nez jsem prisel na to, ze stejnou chybu Synapse vracela i po neuspesnem pripojeni pres proxy tj. metoda TTCPBlockSocket.HTTPTunnelDoConnect ji vracela jako LastError.

Ale kdyz se divam do Synapse#239, kterou tady mam, tak tam uz je to u proxy opravene a vraci to WSAECONNREFUSED (10061).

Pokud s tim nepohnes, tak bych asi sel take cestou toho logovani a revize vsech mist, kde se ta hodnota WSASYSNOTREADY (10091) vraci.
8
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 03-07-2022, 07:58:44 »
A nemá některá z těch .dll závislost na jiné .dll, která na některých počítačích už je, zatímco na některých ne? Typicky mě takhle vypekla závislost na msvcr100.dll, msvcr120.dll, msvcp100.dll apod.
Nemela by mit. AFAIK, tak to je vsechno standardni soucasti instalace Windows:
Kód: [Vybrat]
    WS2_32.dll
    ADVAPI32.dll
    USER32.dll
    bcrypt.dll
    KERNEL32.dll

Dival jsem se na to protoze minuly tyden mi kolegyne ze supportu preposlala chybu v SSL komunikaci, ktera se "z niceho nic" po letech provozu objevila u jednoho zakaznika, ale ta se tykala nejakych problemu kolem certifikatu - ze SSL error jsem nic nezjistil (krome chyby pri cteni certifikatu).

Momentalne kolegyne zjistuje, co tam udelali, ze to prestalo fungovat.
9
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 03-07-2022, 07:45:19 »
v uses mám uvedeno ssl_openssl11, ssl_openssl11_lib
Jen takova kontrolni otazka: ty .DLL mas ve stejnem adresari, odkud spoustis svoji aplikaci?

10
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 01-07-2022, 09:24:31 »
A hlavně jedná se o stejnou instalačku a na naprosté většině počítačů to funguje v pořádku.
Jediné co mě ještě napadá je to, že  na notasu kde to nefunguje se dělalo upgrade z WIN7 na WIN10

A nemá některá z těch .dll závislost na jiné .dll, která na některých počítačích už je, zatímco na některých ne? Typicky mě takhle vypekla závislost na msvcr100.dll, msvcr120.dll, msvcp100.dll apod.
Stran: [1] 2 3 ... 10