Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecné / Re:Aktualizácia GUI z theadu
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy Dnes v 21:36:03 »
Volanim metody TThread.Queue(...) (nepotrebujes ve threadu cekat, az se to zobrazi)
2
Obecné / Aktualizácia GUI z theadu
« Poslední příspěvek od František kdy Dnes v 21:19:20 »
ako spravne aktualizovat napr. progres bar z threadu
3
Obecné / Re:Obsluha cudzieho programu
« Poslední příspěvek od Jan Fiala kdy 23-07-2021, 18:29:57 »
Nezkoušel jsi se dívat na programy, které tohle přímo řeší? Např. AutoIt3 apod.
Je to skriptovací jazyk právě pro podobné automatizace, tuším, že tam byl i nahrávač, kdy jsi nahrál skript tím, že jsi prostě dělal, co chceš, aby dělal a následně to pak můžeš doplnit třeba o ty své seznamy.
4
Obecné / Re:Môj/Váš PC a W11
« Poslední příspěvek od Jan Fiala kdy 23-07-2021, 18:18:41 »
MS je debil. Protože je počítač v doméně, tak mi ta utilita suše oznámila, že počítač je spravován organizací a že se mám obrátit na IT (asi se mám podívat do zrcadla).

Kluci šikovní vytvořili tohle:
https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin11
kde je jasně vidět, kde je problém.

Nejčastěji není systémový disk ve formátu GPT a použit UEFI. To se dá udělat i za letu bez nutnosti přeinstalace pomocí utility MBR2GPT, po použití v BIOS změnit typ bootu na UEFI.

V rámci testování jedu Win 11 na ostrém stroji a zatím jsem na nějaký problém, který by znemožňoval práci nenarazil.
5
Obecné / Re:Od určitého sektoru na PhysicalDrive přestane fungovat WriteFile
« Poslední příspěvek od František kdy 23-07-2021, 13:19:42 »
a robil si TRIM?
6
« Poslední příspěvek od Fantom007 kdy 22-07-2021, 22:36:21 »
Zatím jsem vyzkoušel tři klasické harddisky - PATA 160GB, SATA 160GB a SATA 120GB, a můj program vždy popsal a následně zkontroloval celý disk bez problémů. Začínám mít podezření, že u 2TB externího (USB) SSD disku je nakopnutý řadič (ale dost zvláštně, protože se všechno tváří OK). Nebo že by u SSD disků fungovalo číslování sektorů jinak? Zkusím někde sehnat jiný SSD disk a otestovat ho. Kamarádi mi svoje disky moc půjčovat nechtějí, i když jim slíbím, že ho "jen" celý přemažu :D. Doporučené rady samozřejmě ještě vyzkouším.
7
Obecné / Re:EurekaLog - bug trackers
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 22-07-2021, 18:52:38 »
Hm, keď som to dobre pochopil, tak je za poplatky.
Za poplatky je MantisHub tj. u tebe nic nebezi, mas to u nich na serverech a jen to pres browser pouzivas. Pro 1 projekt a do 5 lidi chteji ~5 USD/mesic.
Jak jsem psal, drive existovaly hostingy, ktere byly pro podobne podminky uplne zdarma. Mozna, ze kdo hleda, najde.

Jinak si nekde musis nainstalovat server, web server a nektery z podporovanych SQL serveru, starat se o to, ze ti to vsechno spravne bezi a pravidelne si to zalohovat apod., abys o to neprisel. Pak je to zdarma.
8
Obecné / Re:EurekaLog - bug trackers
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 22-07-2021, 12:24:50 »
Hm, keď som to dobre pochopil, tak je za poplatky.

https://www.mantisbt.org/docs/master/en-US/Admin_Guide/html-desktop/#admin.about.license

MantisBT is released under the terms of GNU General Public License (GPL). MantisBT is free to use and modify. It is free to redistribute as long as you abide by the distribution terms of the GPL.
9
Obecné / Re:Obsluha cudzieho programu
« Poslední příspěvek od Slavomir kdy 22-07-2021, 12:00:24 »
To mi pripomelo, ze se mi pred radou let libil Sikuli - obecny nastroj pro analyzu zobrazeneho obsahu a simulaci user actions.https://github.com/RaiMan/SikuliX1
Mrkol som na SikulX, vyzerá to super. Prišiel som však medzitým na iné riešenie. :) Snažil som sa vyrobiť už niečo dávno vytvorené.
To, čo som plánoval urobiť, v pohode zvláda obyčajný portable programček Quick paste text - (samotné exe o veľkosti 380 kb, nič viac!). Po nadefinovaní klávesových skratiek a konkrétneho textu mi vkladá do príslušného okna (na miesto kurzora) požadovaný text. Jednoduché, rýchle, účinné...
Testoval som potom viac podobných programov, mnohé neboli portable alebo používali množstvo knižníc. Tento vyzerá byť najjednoduchší.
10
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 22-07-2021, 10:40:51 »
Pokud zapisuji v jednom bloku >= 128 sektorů (třeba 256), zapíše se jich při prvním zápisu vždy jen 128.
Jak mam rozumet tomu "pri prvnim zapisu" - co to udela pri dalsich zapisech?

Citace
Pokud zapisuji méně (např.64, nebo i jediný), zapíše se jen tento zadaný počet.
A temi kratsimi bloky popises cely disk?

Tech 128 x 256 = 32 K => zkousel jsi FILE_FLAG_NO_BUFFERING a/nebo FILE_FLAG_WRITE_THROUGH (u CreateFile)? Kdyz si prectes na MSDN popis u fyzickych disku: jak to mas s partition, kdyz jsi rikal, ze jsi prvnich par sektoru prepsal nulami? Podle vseho driver nejak velikost partition hlida, pokud to nevypnes FSCTL_ALLOW_EXTENDED_DASD_IO IOCTL. Poradne bych si to vsechno precetl. Jeste ta hodnota posledniho sektoru z prvniho emajlu pripomina hodnotu 31M9 z named pipes...
Stran: [1] 2 3 ... 10