Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Léčka na nováčky / manic miner
« Poslední příspěvek od František kdy 21-09-2021, 21:42:16 »
 8)
12
Obecné / Re:FireDAC vs UniDAC
« Poslední příspěvek od František kdy 21-09-2021, 21:39:46 »
tiež som bol trošku zaskočený Radekovov odpoveďou, ale bral som to ako úprimnú radu skúseného programátora, nie obchodného manažéra
vychádza mi z toho že nemeniť, nezískam nič (aj keď som z balóna videl tú zdanlivú výhodu jednotnosti FireDAC)
13
Obecné / Re:Delphi 11
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 21-09-2021, 21:20:58 »
Takže když mám subscription D10.4 Enterprise platné do 30.09.2021, nemůžu si zároveň nainstalovat na stejnou licenci D11, abych vyzkoušel že mi vše chodí a pak D10 odinstaloval?

Nemáš tam ještě nějakou další licenci, která by s tím kolidovala? Nějaká beta, demo...?
14
Obecné / Re:Dovody k prechodu na D11.0 (z D10.1)
« Poslední příspěvek od jikulis kdy 21-09-2021, 21:19:09 »
odpovím si sám, je to velké jak prase, nejede jak má pro user fr, ale to se dá upravit, funguje tady vše, ne jako v lazarusu, kde to v hloubce "ojebali" - kloubouk dolu embarcadero
- celkově obdiv, jen nevím, jestli to není ztría čas, tato platforma..
Delphi se potácelo nad propastí, ale jde to nahoru, už pár let, a ztráta času to rozhodně není. Neznám lepší platformu pro vývoj nativních 32/64b aplikací (nemyslím .NET).. navíc FMX, možnost vývoje pro Android/xOS.. spousta kvalitních 3rd-party knihoven (Developer Express, RemObjects, TMS, DevArt..).. tahle platforma má velký potenciál a rozhodně není mrtvá.
15
Obecné / Re:Delphi 11
« Poslední příspěvek od Fíša kdy 21-09-2021, 21:18:35 »
Takže když mám subscription D10.4 Enterprise platné do 30.09.2021, nemůžu si zároveň nainstalovat na stejnou licenci D11, abych vyzkoušel že mi vše chodí a pak D10 odinstaloval? Registrace v rámci instalátoru mi píše The serial number provided is registered to a different user. Update v 'Advanced' žádnou změnu neprovedl. V https://my.embarcadero.com/#registeredProduct mi to ukazuje i D11.
Jediná možnost je nejdřív odinstalovat D10?
Když nainstaluju trial D11:
  • Není tam kromě časového nějaké jiné omezení (DB konektivita...)?
  • Půjde pak ten trial po odinstalaci D10 přeregistrovat na plný Enterprise bez reinstalací všech komponent?
Díky moc za reakce.
PF
16
Obecné / Re:Dovody k prechodu na D11.0 (z D10.1)
« Poslední příspěvek od paja666 kdy 21-09-2021, 20:59:34 »
chápu, že jsi dobrý/ironický, asi jsem špatně četl a nepochopil, cos chtěl říct.. , tak to zkus pls znovu, ať mi to něco dá, rád se poučím.

Dotaz na přechod na nové Delphi není zcela specifikovan. U vývoje aplikaci založených na VCL frameworku může být velká motivace slušná podpora HighDPI přímo ve VCL frameworku  ;)
17
« Poslední příspěvek od Jan Fiala kdy 21-09-2021, 20:30:57 »
To mi moc hlava nebere .
Firma má vlastní produkt FireDac a místo toho aby ho prodávala (třeba i za příplatek, či samostatně) tak nabízí cizí produkt.
Jedině co mě napadá takže je úvaha Embarcadero že takto prodají více vyšších verzí  Delphi.

Firedac byl drive dostupny jako doplněk - měl jsem profi C/S (client server)´. Bohužel Embarcadero se rozhodlo, že od 10.4.2 už možnost koupit Firedac jak odoplněk není možné. Tak jsem přešel na UniDAC (při konkurenčním přechodu z FD na UniDAC 50% sleva), navíc i s komplet zdroji je UNIDAC levnější než FD.

Na UNIDAC oceňuju, že třeba k MS SQL nebo Oracle se připojuješ nativně bez nutnosti mit nainstalové obrovské Oraclí knihovny, u MS SQL máš zase pod kontrolou jejich nesmyslné přetypování typů, se kterými teď experimentují v knihovnách, které jsou součástí Windows. Být závislý na tom, že na jedné verzi Windows to jde a na druhé ti program začne blbnout kvůli tomu, že MS se rozhodl pro změnu v klientovi je hloupé.
18
« Poslední příspěvek od Jirka kdy 21-09-2021, 20:15:48 »
Nechapu tvoji odpoved. Embarcadero Unidac nenabizi (resp. ceska divize ano). Zakladni Firedac je soucasti Pro, pokud chces client server, tak musis mit vetsi verzi. Ano mne je to take lito ze plny FireDac neni uz v Pro.
Omlouvám se. Neměla to být odpověď, ale spíše povzdechnutí nad obchodni politikou firmy,  zvlášť když jsem s DELPHI už od verze 1.   
P.S.
Netušil jsem, že přeprodej UNIDAC  je čistě v režii českého zastoupení.
19
« Poslední příspěvek od Radek Červinka kdy 21-09-2021, 18:01:44 »
Pokud mas UniDac, tak zustan. FireDac pro Oracle je az od Enterprise, kdezto UniDac muzes pouzivat i v Pro

To mi moc hlava nebere .
Firma má vlastní produkt FireDac a místo toho aby ho prodávala (třeba i za příplatek, či samostatně) tak nabízí cizí produkt.
Jedině co mě napadá takže je úvaha Embarcadero že takto prodají více vyšších verzí  Delphi.

Nechapu tvoji odpoved. Embarcadero Unidac nenabizi (resp. ceska divize ano). Zakladni Firedac je soucasti Pro, pokud chces client server, tak musis mit vetsi verzi. Ano mne je to take lito ze plny FireDac neni uz v Pro.
20
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 21-09-2021, 17:47:57 »
V minulosti, keď sa FireDAC dal zakúpiť, tak stál cez 600€. Konkurencia málo cez 200€.
Ja tomu tiež nerozumiem.
Delphi pro nie sú vôbec lacné. Ale nemáš tam podporu siete pre FireDAC :'( . Len kvôli tomu ísť do vyššej verzie už musí byť poriadny (finančný) dôvod.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10