Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Firebird a Interbase / Propojení databáze se systemem Grafana
« Poslední příspěvek od Jirka kdy 10-01-2022, 09:01:38 »
Dobrý den
Měl by někdo nějakou zkušenost se systemem Grafana ?
https://grafana.com/

Mám tím na mysli obecné i konkretní zkušenosti zda s tím lze "rozumně pracovat"
Díky
92
Obecné / Re:Delphi ako velky skokan, za rok 2021 poskocilo o 5 priecok ;)
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 07-01-2022, 20:47:35 »
No já ti nevím, mně to přijde podle okolních zajímavé umístění, ale stejně si myslím že je index o ničem, viz. třeba umístění PHP. Navíc si myslím, že čím déle používaný jazyk, tím zkušenější uživatelé, tím méně se ptají a tím více propadává sítem.

Jenže pak tu jsou začínající uživatelé, a ti nejspíš googlí. Pokud se málo googlí, může to být i tím, že je málo začínajících uživatelů, a to se pak na Tiobe promítne a nějakou vypovídají hodnotu to podle mne má...
93
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 07-01-2022, 18:38:47 »
ale stejně si myslím že je index o ničem, viz. třeba umístění PHP.
Kdyby byl o nicem, tak by musela nulova hypoteza: "Poradi v Tiobe indexu je nezavisle na oblibenosti jazyka" dosahnout hladiny vyznamnosti  ;)

Citace
Navíc si myslím, že čím déle používaný jazyk, tím zkušenější uživatelé, tím méně se ptají a tím více propadává sítem.
To plati pro vsechny dele pouzivane jazyky: Java je na svete +/- stejne dlouho jako Delphi, C jako Pascal o dalsich 20+ let dele atd.

Nejaka korelace tam je - je zajimave, ze nejvic trha zily Delphistum  ;D
94
« Poslední příspěvek od PetrB0 kdy 07-01-2022, 14:48:53 »
Myslím, že Radek to vystihl, pokud se má obliba hodnotit podle nějakého vyhledávání na internetu, tak je to fakt zavádějící. U mě osobně je tak 90% "programovacích" dotazů v google, které začínají textem Excel Visual Basic, pak asi 8% Oracle SQL a zbytek je možná Delphi. A to v něm funguji cca od roku 1995 (nebo kdy vydali verzi 1).
A z těch procent rozhodně nemůžu říct, že by ten VB byl můj nejoblíbenější. Většinou když v něm něco dělám, tak pláču a konzultuji to s internetem.
95
Obecné / Re:Vyhľadávanie - nechcené automatické doplnenie výberu
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 07-01-2022, 13:21:49 »
Vypol som voľbu Auto invoke. Tým pádom to nič nedoplní. Uvidím, či mi nebude vadiť niečo iné :D
Ďakujem.
96
« Poslední příspěvek od Radek Červinka kdy 07-01-2022, 11:59:16 »
Výsledkom bolo, že väčšina diskutujúcich sa vyjadrila, že tiobe nemá žiadnu výpovednú hodnotu.
Ano, tim argumentuji zejmena fanynky/fanynkove, kterym se jejich oblibeny produkt na indexu propada a propada :-)

Osobne, kdyz neco googlim ohledne Delphi, tak temer vzdy zacinam slovem delphi jako s diskriminatorem a temer vzdy me to vrati odkazy do DocWiki nebo na SO do threadu tykajicich se Delphi.

Takze mnou zadavane dotazy jsou zcela jiste relevantni pro Tiobe index. A vim, ze nejsem sam, kdo pouziva pri googleni osvedcene disktriminatory.

No já ti nevím, mně to přijde podle okolních zajímavé umístění, ale stejně si myslím že je index o ničem, viz. třeba umístění PHP. Navíc si myslím, že čím déle používaný jazyk, tím zkušenější uživatelé, tím méně se ptají a tím více propadává sítem.

JavaScript   2.09%   
Assembly language   1.85%   
SQL   1.80%
Swift   1.41%   
PHP   1.40%   
R   1.25%   
Go   1.04%   
Delphi/Object Pascal   0.99%

97
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 07-01-2022, 10:14:35 »
Výsledkom bolo, že väčšina diskutujúcich sa vyjadrila, že tiobe nemá žiadnu výpovednú hodnotu.
Ano, tim argumentuji zejmena fanynky/fanynkove, kterym se jejich oblibeny produkt na indexu propada a propada :-)

Osobne, kdyz neco googlim ohledne Delphi, tak temer vzdy zacinam slovem delphi jako s diskriminatorem a temer vzdy me to vrati odkazy do DocWiki nebo na SO do threadu tykajicich se Delphi.

Takze mnou zadavane dotazy jsou zcela jiste relevantni pro Tiobe index. A vim, ze nejsem sam, kdo pouziva pri googleni osvedcene disktriminatory.

98
« Poslední příspěvek od Radek Červinka kdy 06-01-2022, 23:40:06 »
To podle mne neni std. chovani, fakt jsi to MMX vypnul?
99
« Poslední příspěvek od Jan Fiala kdy 06-01-2022, 20:49:38 »
Pohrej si s nastavením Code insight. Možná postačí, když vypneš Code completion
Najděš to v Tools / Options / User interface / Editor / Language
Delphi a záložka Code insight
100
Obecné / Vyhľadávanie - nechcené automatické doplnenie výberu
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 06-01-2022, 20:35:57 »
Zlostí ma tam jedna vec. Vyberiem v editore časť slova napr. frm a on mi tam automaticky hodí frmxxx. Takisto ak vyberiem celé slovo a existuje iné s "pokračovaním". Dá sa to nastaviť tak, aby mi tam nič automaticky nedoplnil?
Používam MMX. Tam som vyhľadávanie vypol. Aspoň v to dúfam.
Stran: 1 ... 8 9 [10]