Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Obecné / Re:Delphi 11, podruhé
« Poslední příspěvek od jirka52 kdy 17-01-2022, 13:24:49 »
Cnpack funguje bez problémů
12
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 17-01-2022, 12:35:32 »
To jirka52: prosím Ťa, keď si už spomenul CnPack. Funguje Ti "Clean Unused Units Reference"? Lebo mne to nefunguje. Neviem zistiť prečo. Predtým mi to pekne šlapalo.
Ďakujem.
13
« Poslední příspěvek od jirka52 kdy 17-01-2022, 11:59:04 »
Za mě výborný posun. Přecházel jsem z verze 10.2.3.
CnPack už má vydání pro Delphi 11, GExperta jsem si zkompiloval a zatím nefunkční doplněk pro projekty "Wuppdiwp" jsem nahradil GExpertem.
Delphi 11 spouštím bez High DPI, protože při spuštění s High DPI to neukládá nastavení tool baru v IDE.
14
« Poslední příspěvek od Radek Červinka kdy 16-01-2022, 13:00:18 »
druha moznost je spustit IDE jako DPI unaware (je to i v start menu), v urcitych vicemonitorovych konfiguracich to muze byt resenim (pravdepodoben bude opravovat D11.1)
15
Obecné / Re:EurekaLog - odosielanie správ na e-mail
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 16-01-2022, 12:24:13 »
Po prečítaní si o problematike mi nezostáva nič iné, len sa obrátiť na podporu. Nepoužívam dvojfaktorovú autentizáciu, ktorá je podmienkou pre App Password.
16
« Poslední příspěvek od Stanislav Hruška kdy 16-01-2022, 12:19:28 »
Citace
Google pouziva pro aplikace zjednodusenou/mene bezpecnou autentikaci pomoci tzv. App password, ktere si musis pro dane zarizeni vygenerovat a pak ho pouzit na strane klienta.
Toto ma zaujalo. Nestretol som sa tým. Idem si niečo zistiť o generovaní App password.
Je zaujímavé, že ak od Poľa From zadám údaje pre môj starý používaný email, tak mi to pekne zbehne. Tak to samozrejme nechcem
S novo vytvoreným nie a nie. Stále odmieta prihlasovacie údaje.
17
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 16-01-2022, 11:58:46 »
Já bych z těch možností volil HTTP upload, ale k tomu je nejspíš potřeba, abys měl webový server, na který se to může takto nahrávat.
Ja bych zkusil nejspis to Shell ev. Simple MAPI.

Mám hodně zákazníků, pro které e-mail = webové rozhraní na seznam.cz...
18
Obecné / Delphi 11, podruhé
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 16-01-2022, 11:57:18 »
Včera jsem konečně přešel na Delphi 11. Pár postřehů:

- instalace končila nezdarem s něčím ve smyslu Invalid serial number (přestože jsem před instalací odinstaloval starší verze a pomocí licence manageru vyhodil staré licence - jedna z těch starých se tam během instalace D11 zase sama vecpala). Znovu jsem odebral ostatní licence a pak v IDE pomocí Tools, Manage platforms doplnil všechno, co se kvůl té chybě předtím nenainstalovalo. Až pak jsem instaloval patche.

- V Tools, Options, User interface, Form designer, High DPI, VCL Designer High DPI mode jsem ve výchozím stavu měl Low DPI (96 PPI), což jsem tam i nechal. Nicméně všechny .dfm soubory, které z dřívějška v sobě měly PixelsPerInch = 120 (možná proto, že jsem je naposledy editoval na notebooku, kde mám ve Windows měřítko 125 %), se v aplikaci i v IDE zobrazovaly s menším písmem, zatímco v Delphi 10.4.2 to bylo v pohodě. Řešením bylo všechny takové .dfm soubory najít a ručně do nich dát PixelsPerInch = 96.

- Zatím jsem nenarazil na žádné protivné problikávání (zatímco v Delphi 10.4.2 u složitých formulářů bylo IDE schopné i 10 sekund různě blikat, když jsem se přepínal mezi kódem a formulářem, a přitom si ještě pomršilo výšku horního pásu ikon).

- Stále ještě není k dispozici Parnassus Bookmarks. Protože používám AutoHotKey na přemapování kláves, napsal jsem si pro něj jednoduchý skript, který Ctrl+Shift+číslo přemapuje na Ctrl+K, číslo a Ctrl+číslo přemapuje na Ctrl+Q, číslo. Tím mi to funguje víceméně stejně jako s Bookmarks. Tohle přemapování je pro IDE classic, ale asi existuje obdoba i pro jiné. Skript přikládám, třeba se někomu bude hodit.

Celkový dojem: je to změna k lepšímu :-)
19
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 16-01-2022, 11:38:13 »
Já bych z těch možností volil HTTP upload, ale k tomu je nejspíš potřeba, abys měl webový server, na který se to může takto nahrávat.
Ja bych zkusil nejspis to Shell ev. Simple MAPI.
20
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 16-01-2022, 11:31:52 »
Pôvodne som to skúšal s SMTP. Vyhadzovalo mi to chybu. Gmail mi odmietal prístup.
Google pouziva pro aplikace zjednodusenou/mene bezpecnou autentikaci pomoci tzv. App password, ktere si musis pro dane zarizeni vygenerovat a pak ho pouzit na strane klienta.

Citace
Prečo tam vlastne mám zadať (podľa videa) všetky prihlasovacie údaje?
Kvuli spamu temer neexistuji SMTP servery, ktere by nechaly odesilat emajly kazdemu bez autentikace. Ale jak pise Vandrovnik: na odesilani se pouziva ucet uzivatele, takze aplikace ma v konfiguraci polozky pro nakonfigruovani SMTP klienta. A protoze to rada BFU neumi nakonfigurovat, tak se pouziva takove to Simple-MAPI, kde to odesilas pres postovniho agenta, ktereho uz nekdo BFU nejak nakonfiguroval a ty se o low-level zalezitosti komunikace nestaras. Ale ma to svoje nevyhody. My, protoze jsme delali vetsinou back-office zalezitosti, tak jsme jeli pres SMTP ev. pres nejake jine pripojeni na postovni server.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10