Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecné / Re:OT: příprava na odchod do píči...
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 22-04-2019, 10:11:17 »
To je žako ne? Taky máme jednoho. Neuvěřitelné zvíře na destrukci.
Jj, Žako Kongo, pohlavi (zatim) nezname, podle dr. Vaidlove mame samicku http://www.veterinamada.cz/cs/clanek/47/pohlavni-dimorfismus-u-zaku?categorySlug=ptaci, ale jini ptaci vetove by se na to lemovani prilis nespolehali. Tak jedine jestli, nekdy dojde k situaci, ze bude potrebovat ptaciho veta, tak bychom krev odebrali a nechali pohlavi urcit, at clovek vi, co to ma doma za mazlilka :-)
2
Firebird a Interbase / Re:Firebird 3 na Androidu
« Poslední příspěvek od Delfin kdy 22-04-2019, 00:00:21 »
Osobne bych se vsak pro Android vydal bud cestou Xamarin nebo nativniho vyvoje. Prechod jazyka a IDE neni az tak slozity a vyvojove nastroje jsou zdarma, testovany a pravidelne aktualizovany.

Vim ze nejde o uspokojivy nazor (dlouho jsem se vnitrne branil vzdat se Delphi), nicmene uroven konkurentu FMX je absolutne nesrovnatelna. EMBT nativni vyvoj ani Xamarin nemuze ani cenou ani frekvenci aktualizaci se soucasnou politikou vyvoje prekonat. A rozdil jazyku je pomerne minimalni, protoze se Delphi posledni dobou jen snazi kopirovat techniky, jenz maji jine jazyky delsi dobu s sebou.
3
« Poslední příspěvek od Radek Červinka kdy 21-04-2019, 23:06:50 »
Vzdycky jsem rikal, ze az prijdu o posledni originalni klabosnici IBM, ze pujdu okopavat kyticky...

Vcera jsem si do posledniho exemplare z roku 1985 vyrobeneho jeste v UK splouchnul Coca-Colu, coz klavesnice neprezila, takze nadesel cas zahajit "dopíčment" a odejít do důchodu... Klabosnici uz jsem predal nastupujici generaci :)

Fotka se sem nevejde, tak https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205841541233909&set=a.10201469167047287&type=3

To je žako ne? Taky máme jednoho. Neuvěřitelné zvíře na destrukci.
4
« Poslední příspěvek od Delfin kdy 21-04-2019, 22:30:30 »
Jj, talent na rozebirani cehokoli ma uzasnej: jakmile jde neco rozebrat bez pouziti nastroje, tak celkem neumylne bez nejakeho premysleni a zkouseni to na 1. pokus dokaze "temer za letu". A zrovna tak umi delat dirky pro nausnice do usnich boltcu: to prileti na rameno, dokrvava kousne a odleti driv, nez se po nem clovek clovek staci ohnat  ;D

Mi pripomnelo kamaradky fretku. Taky pekny bastard (porad nekde skakala a kdyz ji nikdo nevenoval pozornost zacala prudit pripadne i decentne kousat) :) Nastesti nemohla litat ;D
5
« Poslední příspěvek od Delfin kdy 21-04-2019, 18:18:00 »
Spíš embedded - pokud by to bylo bezproblémové, použil bych ho, protože moje lenost by zajásala, že se nemusím učit specifika něčeho jiného :-)

A tak :)

Pro použití SQLite na Androidu tedy ani nemusím mít u aplikace žádnou knihovnu (nebo jak se tomu tam říká, .dll to asi nebude)?

SQLite je soucasti Android OS a ma k nemu sve API. Zda ma Delphi (FMX) k nemu binding vsak netusim (nemam ted Delphi po ruce, ale tipoval bych ze se FMX bude bez externiho reseni snazit vyuzit FireDAC jenz, jak se zda explicitne vyzaduje distribuci knihovny). Tedy zda je treba distribuovat SQLite s aplikaci nedokazu zodpovedet.

Osobne bych se vsak pro Android vydal bud cestou Xamarin nebo nativniho vyvoje. Prechod jazyka a IDE neni az tak slozity a vyvojove nastroje jsou zdarma, testovany a pravidelne aktualizovany.
6
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 21-04-2019, 16:18:13 »
Ale ma talent. Uz z ni stacil udelat zjednodusenou klavesnici :)
Jj, talent na rozebirani cehokoli ma uzasnej: jakmile jde neco rozebrat bez pouziti nastroje, tak celkem neumylne bez nejakeho premysleni a zkouseni to na 1. pokus dokaze "temer za letu". A zrovna tak umi delat dirky pro nausnice do usnich boltcu: to prileti na rameno, dokrvava kousne a odleti driv, nez se po nem clovek clovek staci ohnat  ;D
7
« Poslední příspěvek od vandrovnik kdy 21-04-2019, 15:09:23 »
Ja urcite ne. Jako server? Proc?

Spíš embedded - pokud by to bylo bezproblémové, použil bych ho, protože moje lenost by zajásala, že se nemusím učit specifika něčeho jiného :-)

Pro použití SQLite na Androidu tedy ani nemusím mít u aplikace žádnou knihovnu (nebo jak se tomu tam říká, .dll to asi nebude)?
8
« Poslední příspěvek od Delfin kdy 21-04-2019, 14:22:46 »
Ale ma talent. Uz z ni stacil udelat zjednodusenou klavesnici :)
9
« Poslední příspěvek od Delfin kdy 21-04-2019, 14:19:34 »
zkoušel jste někdo provozovat Firebird 3 na Androidu?

Ja urcite ne. Jako server? Proc?

Popř. jakou databázi byste tam použili - SQLite?

Jednoznacne. Je soucasti jadra Android.
10
Obecné / OT: příprava na odchod do píči...
« Poslední příspěvek od pf1957 kdy 21-04-2019, 13:00:50 »
Vzdycky jsem rikal, ze az prijdu o posledni originalni klabosnici IBM, ze pujdu okopavat kyticky...

Vcera jsem si do posledniho exemplare z roku 1985 vyrobeneho jeste v UK splouchnul Coca-Colu, coz klavesnice neprezila, takze nadesel cas zahajit "dopíčment" a odejít do důchodu... Klabosnici uz jsem predal nastupujici generaci :)

Fotka se sem nevejde, tak https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205841541233909&set=a.10201469167047287&type=3
Stran: [1] 2 3 ... 10